Hava Yastığı nedir?

Hava yastığı kara, demiryolu, ve deniz yolları ile taşınan yüklerin sabitlemesi ve güvenliği için şişirilebilen yastıklardır.
Farklı nakliye koşullarında yükleri doğru bir şekilde korumak için çeşitli ebatları (tipik olarak 60-90-120cm. eni, bir çok uzunluğu ve çeşitli basınç mukavemetleri bulunmaktadır.

Temelde hava geçirmez bir polietilen torba olup, basınçlı hava ile şişirildiğinde, taşınan yüklerin kaymasını önleyen bariyer işlevi görür. Genel üretim şekli, polietilen torba koruyucu dış dokuma polipropilenin kaplamasının içine veya bazı durumlarda Kraft kâğıdı içine yerleştirilir.

Hava yastıkları, palet, kasa, sandık, fıçı ve bobinler gibi kargo üniteleri arasındaki boşluğa yerleştirilir ve ardından belirli tipe ve uygulamaya bağlı olarak 2 ila 10 psi arasındaki basınçlara şişirilir.

Hava yastığı şiştiğinde, kamyon-römork, yük vagonu, veya konteyner taşımalarında, kargonun hareket etmemesi için kullanılan düşük ağırlık ile güçlü bariyer işlevi görmektedir. Hava yastıkları ayrıca konteyner duvarları ile yükler arasında bir bölme sağlamak için de kullanılabilmektedir.

Nakliyelerde hava yastığının kullanılması (tüketim malları, elektronik eşyalar, yiyecek ve içecekler ve diğer ürünler), üreticilerin, distribütörlerin ve satıcıların taşıma hasarı kayıplarını azaltarak, zaman ve paradan tasarruf sağlamaktadır. Dahası, yüklerin taşıma sırasında konteyner içinde hareket etmesi ulaşım kazalarında önemli bir faktör olduğu için, hava yastığı kullanımı yük kaymasını engelleyerek bir emniyet fonksiyonunda olmaktadır.

Hava yastığı kullanımı kolaydır, şişirmek için sadece kompresör ve vana ile uyumlu tabanca gereklidir.(Tabanca bizden temin edilebilir.) Hava yastığı kargo korumasında en uygun maliyetli güvenlik önlemi haline getirmektedir.

En rekabetçi fiyatlandırma için lütfen bizimle iletişime geçin.